top of page
basın_aciklamasi.jpg

   Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, kamuoyunun gündemini meşgul eden ve sosyal medyada tartışılan ‘Hükümet Konağı’nın yapılacağı yer ile ilgili Kamuoyuna yaptığı açıklamada "Biz Göle’ye hizmet üretmeye ve değer katmak için çalışıyoruz. Sosyal medyadaki yazışmalara takılmıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

   Gültekin,"Ardahan Valiliği İl Özel İdaresi tarafından projelendirilen Göle Hükumet Konağı binası Oltu Caddesi İlçe Tarım Müdürlüğünün bulunduğu alana yapılacağını belirten Başkan Gültekin, “Hükumet Konağı binasının yapılması için en uygun alan burasıdır. Mevcut Hükumet Konağının yeri küçük olduğu için bu proje buraya uymadı. Arsa tahsisi konusunda yaptığımız araştırmada Hükumet Konağı, Adliye ve otoparkın içinde yer alacağı ve çarşı merkezine sadece 300 metre uzaklıkta bulunan yerin zemin etüdü proje ihalesi yapılmıştır. Hükumet Konağı Projesinin ödeneği ayrılmış olup geri dönüşü mümkün değildir. Hükumet Konağının ön tarafı Oltu Caddesine bakacak, arka tarafında ise Adliye Binası olacak şekilde projelendirilmiş tir” dedi.

  Sosyal medyadaki tartışmalara da değinen Başkan Gültekin, “Onun bunun evi o mahallede yer aldığı için Hükümet Konağı Projesinin oraya yapıldığı yönündeki dedi kodular tamamen iftiradır. Bu yatırım başka mahalleye yapılsa başkalarının evi orada olduğu için aynı şeyleri mi söyleyecekler. Yapılan hizmetlerden rahatsız olan bir kesim olabilir. Ben Belediye başkanı olarak projeler üretmeye devam edeceğim. Biz proje ürettikçe birileri de rahatsız olacaktır. Bizim hedefimiz yaşanacak bir Göle’dir, sokak dedikodusuyla çalışmıyoruz. Halkımız nasıl istiyorsa öyle çalışıyoruz. Biz işimize bakıyoruz, 50 yıldır Kubilay bey Mahallesinde yaşıyorum. Şunu da belirtmek istiyorum, Hükumet Konağı, Adliye ve otoparkın da içinde yer alacağı büyük bir arsa bulsunlar yer eleştirisini yapanlara hak verelim. Göle’de başka büyük arsa yok, Hükumet Konağı için askeri lojmanların yeri alınarak tahsis edilmiştir. Mevcut Hükumet Konağının yerine ise Göle halkını kalkındıracak bir proje üzerine çalışıyoruz. Halkımıza sunacağımız proje önerisi ile ortak akılla hareket edip istişare yapacağız ve ilçemize yakışan bir proje yapacağız. Belediye Başkanı olarak Göle Halkının hizmetçisiyim ve her zaman öyle olacak. Biz Göle’ye hizmet üretmeye ve değer katmak için çalışıyoruz. Sosyal medyadaki yazışmalara takılmıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu."

bottom of page