16 Haziran 2019 , Pazar
Bugün en düşük
ESKİ YENİ İÇME SUYU DEPOLARI

Nikah İşlemleri

 • Nikah işlemleri için hangi evraklar gereklidir?
  1- Nüfus kayıt örneği (Belediyemiz  Evlendirme Memurluğu tarafından verilmektedir.)

  2- Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi.  

  3- Fotoğraflı nüfus cüzdanı sureti.

  4- Fotoğraflı sağlık raporu.(AÇS.APL.)ocağından

  5- Beş adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içerisinde ön cepheden çekilmiş)

  6- Bayanın kendi soyadını kullanması için bayandan dilekçe alınır.

 • Müracaatta aranan özellikler neledir?
  1- Göle Belediyesi dışında oturupta Belediyemizde nikah kıydırmak isteyenler ikamet ettikleri Belediye Evlendirme Memurluğundan ortak  izin belgesi almaları gerekmektedir. (Ortak izin belgesi Belediyemiz Evlendirme Memurluğundan da verilmektedir.)

  2- Müracaat evraklarında silinti kazıntı olmamalı, eksik evrakla müracaat kabul edilmez. Evrakların geçerlilik süresi altı aydır.

  3- Müracaat evraklarında kişiye ait tüm bilgiler birebir aynı olmalı medeni hali boşanmış veya dul olanların Nüfus cüzdanlarında halen evli yazıyor ise nüfus cüzdanlarını değiştirmeleri gerekmektedir.(Nüfus cüzdanı bilgileri ile en son alınan nüfus kayıt örneği bilgileri aynı olmalıdır.)

  4- Nüfus cüzdanları soğuk mühürlü, fotoğraflı ve 10 (on)yılı geçmemiş olmalıdır.(Ehliyet, SSK kartı vb. kimliklerle müracaat kabul edilmez.)

  5- 18 yaşını dolduranlar kendi iradeleri ile17 yaşını dolduranlar noterden anne baba izni ile 16 yaşını dolduranlar ise Mahkeme kararı ile evlenebilirler.

  6-  Bayanlar dul veya boşanma tarihinin Nüfus kütüğüne işlenmesinden 300 gün sonra evlenebilirler; ancak bu süreyi beklemek istemeyenler Mahkeme kararı ile evlenebilirler.

  7- Boşanmanın kesinleşmesinden itibaren 300 günü dolmayan bayanların aile mahkemesinden alacakları iddet müddeti kararı ile evlenebilirler.   

  8- Telefonla müracaatlar kabul edilmeyip nikah için randevuda verilmemektedir.
 • Yabancı uyruklu kişiler için aranan şartlar nelerdir?
  1- Eşlerden biri TC vatandaşı ise resmi olarak ikamet ettiği belediyeye müracaaat edebilir.

  2- Yabancı uyruklu kişinin konsolosluğu İstanbul\'da ise bekar olduğuna dair bekarlık belgesinin(evlenme ehliyet belgesi) İstanbul Valiliği Hukuk İşleri Müdürlüğü tarafından onaylı olması, konsolosluk Ankara\'da ise Ankara Dısişleri Bakanlığı tarafından onaylı olması gerekmektedir. 

  3- Evlenme ehliyet belgesi ve doğum belgeleri vatandaşı olduğu ülkeden alınacaksa o ülkedeki Türkiye Büyük Elçiliğine onaylatılmalıdır. 

  4- Bazı ülkelerin antlaşma gereği Apostile olarak verdiği bekarlık ve doğum belgeleri Türkçe tercümeleri yapılıp noter tarafından onaylatılmış olmalıdır.

  5- Pasaport vize sürelerinin geçmemiş olması geçmiş olanların Emniyet Müdürlüğünden ikamet teskeresi almaları gerekmekterdir. Pasaport vize süresi geçenler ve ikamet tezkeresi olmayan kişilerin müracaatları kabul edilmez. 

  6- Pasaportların noterden onaylı Türkçe tercümlerlerinin yapılmış olması gerekmektedir.
 • Nikah işlemleri müracaatı nasıl yapılır?
  Yukarıdaki belirtlilen hususların değerlendirilebilmesi için çiftlerin müracaata birlikte gelmeleri zorunludur. Aksi taktirde tek taraflı müracaatlar kabul edilmemektedir.
Söz Sizde
 • Ertürk KUMAŞ 23 Eylül 2016 , Cuma
  Yaklaşık 5 sene görev yaptığım, adım adım her köyünü gezdiğim, kırtlama şekerle çay içip en soğuk günlerde bile içimizi ısıtan dostluklara tanık olduğum Göle ve halkına selam olsun.
 • celal aksoy 23 Kasım 2016 , Çarşamba
  GܖLENİN GܜZEL VE SICAK İNSANLARI 2011-2012 YILLARINDAKİ SİZLERLE BERABER OLDUGUM GܜNLERİ UNUTAMIYORUM.GܖLENİN SOGUK GܜNLERİNİ BİLE ܖZLEDİM.SİZLERDEN GܖRDܜGܜM YAKINLIGI UNUTMAK MܜMKܜN DEGİL.BİZLERDEN DOSTLUKLARINI ESİRGEMEYEN TܜM GܖLELİ KARDEŞLERİME DENİZLİDEN SELAM VE SEVGİLER
Anket
Düşünceleriniz bizim için çok önemli
Web sitemizin yenilenen halini nasıl buldunuz?
 • Güzel
 • Fena Sayılmaz
 • Kötü
Kazım Karabekir Mahallesi, Oltu Caddesi No : 18 Göle / ARDAHAN
0 478 411 34 14 - 0 478 411 35 09
info@gole.bel.tr
T.C. Göle Belediyesi Tüm hakları saklıdır © 2014
Web sitesindeki hiç bir materyal T.C. Göle Belediyesi yazılı izini alınmadan kullanılamaz.
0 478 411 34 14 - 0 478 411 35 09
ağva otelleri