21 Haziran 2018 , Perşembe
-5° -5° Bugün en düşük -12°
-3° / -11°Cuma-3° / -11°
-2° / -13°Cumartesi-2° / -13°
-2° / -16°Pazar-2° / -16°
GÖLE BELEDİYE MECLİSİ 2017 FAALİYET RAPORUNU ONAYLADI..!

20.GÖLE ULUSLARARASI KAŞAR FESTİVALİ 7. 8 VE 9 TEMMUZ'DA YAPILMA KARARI ALINDI.

20.GÖLE ULUSLARARASI KAŞAR FESTİVALİ 7. 8 VE 9 TEMMUZ'DA YAPILMA KARARI ALINDI.
03 Haziran 2017 , Cumartesi
Bu haber 1117 kez okundu.
Sıla ile Baba yurdu arasında önemli bir başlangıç olacak Göle Uluslararası Kültür ve Kaşar Festivali kendine uygunluğu ile yerel dinamikleri ve özgün koşularının yaratığı güven duygusu bütünleşecek.

Bugünden yarına Göle'nin geleceğinde önemli bir olan ve Sıla ile Baba yurdu arasında hasreti buluşturan Göle Uluslararası Kültür ve Kaşar Festivali önce Kaymakam Zafer Oktay ve bu gün Belediye Başkanı Akın İsmaioğlu başkanlığında yapılan ön toplantı ile 2 yıl üs üste güvenlik nedeniyle yapılamayan, 20. Göle Uluslararası Kültür Ve Kaşar Festivali 07-08-09-207 Tarihinde yapılma kararı alınarak festival komitesinin ve programının yapılması kararı alındı.

Sıla ile Baba yurdu arasında önemli bir başlangıç olacak Göle Uluslararası Kültür ve Kaşar Festivali kendine uygunluğu ile yerel dinamikleri ve özgün koşularının yaratığı güven duygusu bütünleşerek Göle'nin önemini ortaya koyması bakımından önemli bir iletişim kurmayı da beraberinde getirmesi önemlidir.

Belediye Toplantı Salonda Başkan Akın İsmailoğlu ile bir araya gelen kaşar üreticileri. Göle esnafı temsilcileri ile Kızılay Başkanı ile Esnaf Odası başkanı toplantı yaparak Festivalin anlamına uygun yapılmasını tartışarak Festivalin ''yerel dinamikleri ile yapılma'' ve dışarıdaki Ardahan ve Göle dernekleri ile yapma karı aldılar.
Göle Kaymakamlığı, Göle Belediyesi ve Göle Kaşar üreticileri olarak ''Festival Bütçesi''nin oluşmasını sağlayarak Programın da ortaya çıkmasını sağladılar.
Göle Basının da katıldığı toplantı, Göle bilinci ve yerel dinamikleri ile yapılıyor olması Göle halkı tarafından olumlu tepkilerle karşılandı.

Programın netleşmesi ve kesin bir kararın alınması için hafta içinde iftar yemeğinde bir araya gelecek olan Göle esnafı adına açıklama yapan Başkan İsmailoğlu; Bayram tatili ile Göle ilçemize gelen hemşerilerimizi festivale katılımlarını sağlamak için festivali Ramazan bayramından bir hafta sonrasında yapacaklarını dile getirerek Göle ilçe halkının yaz tatillerini doğduğu topraklarda yapmaları için çağrıda bulundu ve hayırlara vesile olmasını diledi.Söz Sizde
  • celal aksoy 23 Kasım 2016 , Çarşamba
    GܖLENİN GܜZEL VE SICAK İNSANLARI 2011-2012 YILLARINDAKİ SİZLERLE BERABER OLDUGUM GܜNLERİ UNUTAMIYORUM.GܖLENİN SOGUK GܜNLERİNİ BİLE ܖZLEDİM.SİZLERDEN GܖRDܜGܜM YAKINLIGI UNUTMAK MܜMKܜN DEGİL.BİZLERDEN DOSTLUKLARINI ESİRGEMEYEN TܜM GܖLELİ KARDEŞLERİME DENİZLİDEN SELAM VE SEVGİLER
  • Ertürk KUMAŞ 23 Eylül 2016 , Cuma
    Yaklaşık 5 sene görev yaptığım, adım adım her köyünü gezdiğim, kırtlama şekerle çay içip en soğuk günlerde bile içimizi ısıtan dostluklara tanık olduğum Göle ve halkına selam olsun.
Anket
Düşünceleriniz bizim için çok önemli
Web sitemizin yenilenen halini nasıl buldunuz?
  • Güzel
  • Fena Sayılmaz
  • Kötü
Kazım Karabekir Mahallesi, Oltu Caddesi No : 18 Göle / ARDAHAN
0 478 411 34 14 - 0 478 411 35 09
info@gole.bel.tr
T.C. Göle Belediyesi Tüm hakları saklıdır © 2014
Web sitesindeki hiç bir materyal T.C. Göle Belediyesi yazılı izini alınmadan kullanılamaz.
0 478 411 34 14 - 0 478 411 35 09
göle otelleri